Strona głównaO szkoleBiblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI ZST NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

7.50 – 16.50

7.50 – 16.50

7.50 – 16.05

7.50 – 16.50

7.50 – 15.05

Kontakt e-mail: biblioteka@zst.gniezno.pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2020 r. - propozycje uczniów i nauczycieli znajdziesz TUTAJ

29 września -Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Już po raz ósmy w czytelni biblioteki naszego Zespołu Szkół Technicznych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dzień ten obchodzony 29 września propaguje taką formę kultury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między ludźmi, rodzicami i dziećmi, nauczycielami i wychowankami,  a przede wszystkim między kolegami. Święto w naszym kraju ma 19-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki jako uzupełnienie akcji Narodowego Instytutu Książki, "Cała Polska czyta Dzieciom", a  od 2012 roku we wrześniu odbywa się Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Polski i jego Małżonki. W tym roku gościli w czytelni na 3 lekcji uczniowie klasy 1 TA grupa elektryków pod opieką wychowawczyni pani Anny Dominiak oraz na 6 lekcji uczniowie klasy 1 TC - mechatronicy pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Modrzejewskiej. Uczniowie wysłuchali omówienia biografii Jana Parandowskiego oraz odczytali fragmenty jego najpopularniejszej książki "Mitologia. Wierzenia i podania starożytnych Greków i Rzymian", mit o Prometeuszu.

Zapraszamy za rok.

Dorota Dziakowicz, Bogumiła Nowakowska

 

Drodzy Mistrzowie i Wielbiciele Słowa!

Z powodu pandemii koronawirusa nie udało nam się zrealizować w tym roku Konkursu Recytatorskiego „Niektórzy lubią poezję”, który miał towarzyszyć X edycji Festiwalu Literackiego „Preteksty”.
Co więcej, z tych samych powodów nie przeprowadzimy w tym roku kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego „Peregrynacje po literaturze gnieźnieńskiej. Od źródeł do współczesności”.
To były i są bardzo przykre dla nas decyzje. Wiedząc jednak, jaką popularnością wśród Was cieszą się te inicjatywy, nie chcemy Was narażać na zbędne ryzyko.

Ale -  i to „ale” ma moc – pomysłodawca obu Konkursów nie odpuścił i zaproponował Waszej Bibliotece poprowadzenie cyklu warsztatów recytatorskich. Ich formuła została dostosowana do aktualnych obostrzeń, tzn. w zajęciach jednorazowo brać będzie do 5 osób przy zachowaniu reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, dystans społeczny, maseczki lub przyłbice).

W sumie odbędzie się 5 takich bezpłatnych warsztatów we wrześniu, październiku i listopadzie 2020 r. w ramach nowej inicjatywy Biblioteki pn. „Laboratorium Słowa”, dofinansowanej ze środków MKiDN w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Harmonogram warsztatów wygląda następująco:
24 września 2020 r.
08 października 2020  r.
15 października 2020 r.
05 listopada 2020 r.
19 listopada 2020 r.

Warsztaty będą realizowane w Czytelni Biblioteki Głównej BPMG przy ul. Mieszka I 16 zawsze o g. 16.00.
Aby wziąć w nich udział wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie @ na adres: amal52@o2.pl. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

serdecznie Was zapraszam
Pozostańcie zdrowi i rozpocznijcie nowy rok szkolny z uśmiechem na twarzy.
Piotr Wiśniewski
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

 

 

 

 

 

 

 

 


Dyktando

Konkurs Recytatorski

 

Partnerzy szkoły
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://