Strona głównaDla uczniaDoradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

Wykaz godzin pracy doradców zawodowych

na rok szkolny 2023/2024

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

11:35 – 16:00

8:10 – 9:45

10:35 – 11:40

9:00 – 13:30

14:20 – 16.50

8:10 – 9:45

15:00 – 16:50

10:35 – 15:05

 

Szkolny doradca zawodowy wsparciem w wyborze dalszego kształcenia i ścieżki zawodowej!

Wybór dalszej drogi zawodowej to jedno z zadań stojących przed absolwentami naszego Zespołu.

Wielu z Was zadaje sobie pytanie „co dalej”? Jakie macie możliwości? Podpowiadamy.

Absolwenci Szkoły Branżowej oraz Technikum po jej ukończeniu mogą podjąć pracę w wyuczonym zawodzie, bądź kontynuować naukę. W przypadku absolwentów Szkoły Branżowej I stopnia dalsze kształcenie odbywa się w Szkole Branżowej II stopnia (2 lata), a po jej ukończeniu oraz zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, absolwent uzyskuje tytuł technika. Absolwenci mogą również przystąpić do egzaminu maturalnego.

Zarówno absolwenci Technikum oraz Szkoły Branżowej II stopnia, po zdaniu egzaminu maturalnego, mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, zdobyć licencjat, tytuł inżyniera, bądź magistra.

W tym miejscu będziemy umieszczać dla Was ciekawe informacje, które być może pomogą Wam w wyborze dalszej drogi życiowej.

Warto zajrzeć na stronę https://barometrzawodow.pl/. Znajdziecie tam zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów, województw oraz całym kraju. Dowiesz się jakie zawody zostały zaklasyfikowane jako deficytowe, zrównoważone lub nadwyżkowe.

Kolejna propozycja jest dla absolwentów, którzy pragną kontynuować naukę. Na stronie https://www.otouczelnie.pl/ znajdziecie kierunki kształcenia na różnych uczelniach oraz wiele przydatnych informacji, choćby dotyczących egzaminu maturalnego.

W trakcie roku szkolnego będziemy spotykać się z uczniami na zajęciach w klasach, ale zapraszamy uczniów, rodziców oraz przyszłych uczniów na rozmowy indywidualne. Prosimy wcześniej umówić termin, tak aby uniknąć kolejek :)

Zapraszamy do współpracy doradców zawodowych ze Szkół Podstawowych.


 

Zapraszamy i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

Zespół doradców zawodowych w Zespole Szkół Technicznych


 

Kontakt:

Przewodnicząca zespołu doradców zawodowych w ZST: m.krawczyk@zst.gniezno.pl

Partnerzy szkoły
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://