Strona głównaAktualności

Aktualności

24/05/2024

Niezapomniana wyprawa.
Niezapomniana wyprawa.

W dniach 22 – 24 maja 2024 r. uczniowie klas 2TC, 2TD i 1TC uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-turystycznej w Sudetach.

W Górach Sowich, a dokładnie w Sztolni w Walimiu, zapoznaliśmy się z historią ludzi z okresu II wojny światowej. Następnie Twierdza Srebrna Góra odkryła przed nami swoje tajemnice i uświadomiła jak żyli w niej żołnierze na co dzień i w czasie oblężenia.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Lądku Zdroju, a następnie ruszyliśmy na podbój Parku Narodowego Gór Stołowych, w którym pokonując ponad 600 skalnych schodów, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki. Malownicza trasa sprawiła wszystkim wiele radości, podobnie jak spacer pomiędzy skalnymi szczelinami niesamowitych Błędnych Skał.

Ostatniego dnia udaliśmy się Szlakiem Tajemniczych Podziemi w Kłodzku, pokonując przy dźwiękach jarmarkowego gwaru i muzyki mieszczańskiej, trasę podziemnych korytarzy i tuneli, znajdujących się pod ulicami miasta. Przed odjazdem udaliśmy się jeszcze do dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku, gdzie zobaczyliśmy jak wygląda 16 ton złota, poznaliśmy ciężką górniczą pracę, a na koniec odbyliśmy przejażdżkę podziemnym pociągiem po kopalni.
Wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mariola Jelonek« WróćPartnerzy szkoły
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://