Strona głównaAktualności

Aktualności

20/10/2021

DZIEŃ PATRONA
DZIEŃ PATRONA

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”

Słowa świętego Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali stały się mottem tegorocznych obchodów Dnia Patrona, które odbyły się 19 października 2021 r. Uczniowie naszej szkoły przybliżyli sylwetkę wielkiego Polaka – świętego Polaka.
Prowadzący akademię przypomnieli najważniejsze i najbardziej popularne myśli, które są aktualne nawet tyle lat po śmierci Ojca Świętego.
Jan Paweł II był i jest ceniony za trafne i mądre przemyślenia, dotyczące człowieka, świata i oczywiście Boga.
Papież szczególnie kochał młodych ludzi, z którymi wielokrotnie się śmiał, ale których przede wszystkim uczył i wychowywał. Dlatego tak ważne są słowa świętego Jana Pawła II, które dotyczą tolerancji, pokoju na świecie, walki z niesprawiedliwością, złem, biedą, głodem czy ludzką krzywdą. Ojciec Święty wielokrotnie poruszał kwestie: miłości i serdeczności względem drugiego człowieka, odważnej obrony Boga, wiary i moralności. Nie bał się również mówić o cierpieniu, niemocy i słabości. Wszystkie słowa naszego Patrona mogą być dla nas drogowskazami.
Nie można zapomnieć, że w głosie Papieża Polaka rozbrzmiewa miłość i troska o wszystkich młodych, którzy są przyszłością świata. Szczególnie aktualna jest myśl:
Nie lękajcie się! Chrystus wie, co jest w człowieku. Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swojej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowuje go zwątpienie... pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka.
 

Justyna Heydrych
Karolina Słomian
Ewa Urbaniak

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I PRZEKAZANIE SZTANDARU

Podczas obchodów Dnia Patrona odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przekazanie sztandaru przedstawicielom klasy 2 TB.
Szczególną uwagę skupiono na tych, dla których przygoda z Zespołem Szkół Technicznych dopiero się zaczyna. Zostali oni oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyła także ceremonia przekazania sztandaru. Uczniowie klasy 3 TBg „oddali” sztandar kolegom z klasy 2 TB, którzy od tej chwili będą opiekować się nim i godnie reprezentować naszą szkołę.

Justyna Heydrych
Karolina Słomian
Ewa Urbaniak
Piotr Budzianowski

 

 « WróćPartnerzy szkoły
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://
http://